| Ze szpitala w Austrii znikło troje syryjskich dzieci. Znaleziono je wraz z rodzicami w skrajnie krytycznym stanie w zatrzymanej przez policję furgonetce | 11 osób zginęło w pożarze w kompleksie mieszkaniowym państwowej firmy nafowej w Arabii Saudyjskiej | Włoski koncern Eni odkrył wielkie złoże gazu u wybrzeży Egiptu  | Polska nie jest dziś sprawiedliwa. Z rozwoju powinna korzystać większość społeczeństwa - oświadczył Andrzej Duda w Szczecinie w 35. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych | Symbole "Solidarności" należą do wszystkich Polaków – powiedziała w Gdańsku Ewa Kopacz | Według premiera Izraela cywilizacja jest zagrożona przez Państwo Islamskie i Iran  | Ministrowie spraw wewnętrznych i transportu ośmiu krajów UE i Szwajcarii wezwali do zwiększenia środków bezpieczeństwa na kolei | W 35. rocznicę powstania Solidarności na bramie Stoczni Gdańskiej odsłonięto tablicę Znak Dziedzictwa Europejskiego | Tureckie samoloty po raz pierwszy wzięły udział w koalicyjnych nalotach na cele IS w Syrii
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0