Rosyjscy motocykliści z klubu "Nocne Wilki" uczcili pamięć polskich oficerów zamordowanych w Katyniu  | W niedzielę w Nepalu nastąpił wtórny wstrząs tektoniczny. Wywołał kolejne lawiny w rejonie Mount Everestu | W Baltimore doszło do zamieszek po śmierci młodego Afroamerykanina zatrzymanego przez policję  | Do ponad 2000 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. Odnotowane w sobotę wstrząsy były najsilniejsze w tym rejonie od 81 lat  | Ponad 500 Rosjan, wśród nich motocykliści i uczniowie, wzięło udział w uroczystościach rocznicy zakończenia II wojny światowej na cmentarzu czerwonoarmistów w Braniewie  | W ucieczce przed przemocą porzuciło w ciągu roku swoje domy ponad pół miliona Libijczyków  | Prezydent Ukrainy ostrzegł oligarchów, którzy próbują rozchwiać sytuację w kraju, że „dostaną po łapach”  | W wieku 93 lat zmarł Władysław Bartoszewski, pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, historyk, więzień Auschwitz, żołnierz AK | 8 maja będzie Narodowym Dniem Zwycięstwa - uchwalił Sejm | MSZ odmówiło zgody na wjazd motocyklistów w grupie "Nocnych wilków". Powodem było niedostarczenie harmonogramu pobytu w Polsce. Rosjanie twierdzą, że decyzja ma podtekst polityczny
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0