Do 1 grudnia będę szefem PO - zapowiedział Donald Tusk | To będzie test siły mandatów PO i PSL - tak premier ocenia wybory samorządowe | W Kijowie poinformowano, że na Ukrainie nie zostanie na razie wprowadzony stan wojenny  | Spotkanie grupy kontaktowej Rosja-Ukraina-OBWE w Mińsku nie przyniosło rezultatów  | Słowacja i Czechy zastrzegły sobie prawo niewłączania się do nowych sankcji UE przeciw Rosji  | 680 żołnierzy ukraińskich jest w niewoli u separatystów. 80 procent to jeńcy wzięci w czasie walk w Iłowajsku pod Donieckiem  | Wybór Donalda Tuska na szefa RE ma wielkie symboliczne znaczenie - powiedziała Angela Merkel w Bundestagu | Ukraińscy rebelianci przejęli kontrolę nad lotniskiem w Ługańsku  | MF zakłada na 2015 r. wzrost PKB o 3,4 proc. i inflację 1,2 proc.  | Rozpoczęła się bezpośrednia i otwarta agresja przeciwko Ukrainie ze strony Rosji - powiedział Petro Poroszenko w liceum wojskowym w Kijowie
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0