Kraje UE wstępnie uzgodniły sankcje sektorowe wobec Rosji | Palestyńczycy poinformowali we wtorek o co najmniej 100 ofiarach izraelskich operacji zbrojnych w strefie Gazy  | Premier Holandii zwrócił się do prezydenta Ukrainy z apelem o wstrzymanie walk w rejonie miejsca katastrofy malezyjskiego samolotu | W walkach w Bengazi we wschodniej Libii zginęło 30 osób | W terrorystycznym ataku na terenie zamieszkanego przez Ujgurów regionu Chin zginęło kilkadziesiąt osób | Wystrzelony z terytorium Ukrainy pocisk karabinowy trafił na Podkarpaciu w dom położony w pobliżu granicy  | Premier Wielkiej Brytanii zapowiedział ograniczenie świadczeń dla imigrantów z UE do trzech miesięcy  | Komisja Europejska zatwierdziła pomoc państwa dla PLL LOT | Zamachowiec samobójca zabił kuzyna prezydenta Afganistanu Hamida Karzaja | Pomimo apeli ONZ o wstrzymanie ognia Izrael kontynuuje bombardowanie strefy Gazy. W nocnym nalocie zginęło 26 Palestyńczyków
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0