Rozszerza się afrykański pomór świń. Stwierdzono pierwsze przypadki ASF u dzików w Puszczy Białowieskiej | Słowacja kupi od Polski w ciągu 3 lat 30 wozów bojowych Rosomak | Eugeniusz Kondracki został ponownie wybrany na szefa Polskiego Związku Działkowców  | Przewodniczący PE zaapelował w Kijowie do Ukrainy o dialog z Rosją w sprawie Donbasu  | Przeciwnicy aborcji złożyli w Sejmie 400 tys. podpisów pod projektem ustawy zaostrzającej prawo przerywania ciąży  | Rosja zapowiedziała bojkot sesji OBWE w Helsinkach z powodu zakazu wjazdu dla sześciu delegatów objętych sankcjami  | W tym sezonie kąpielowym utonęły już 83 osoby | Palestyńskie siły bezpieczeństwa aresztowały na Zachodnim Brzegu 100 członków Hamasu | Według Pentagonu, w Syrii, w ataku koalicyjnego lotnictwa zginął jeden z liderów Państwa Islamskiego | Wybuch metanu w kolumbijskiej kopalni węgla zabił pięciu górników
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0