Nie można było dłużej przeciągać sytuacji z konwojem - powiedział przez telefon Władimir Putin Angeli Merkel | Według rebeliantów pierwsze pojazdy z rosyjską pomocą dotarły do Ługańska | Straż Graniczna w Kijowie podała, że Rosjanie nie dopuścili do kontroli większości ze 145 ciężarówek przejeżdżających granicę | Prezydent Ukrainy zaapelował do Rosji o przestrzeganie prawa i wyraził nadzieję, że wysłany przez nią konwój pozostanie bezpieczny | Do 40 wzrosła liczba zabitych w ataku szyitów na sunnicki meczet w środkowym Iraku  | Konwój z rosyjską pomocą wjechał na Ukrainę bez zgody władz w Kijowie, nie towarzyszą mu też przedstawiciele Czerwonego Krzyża  | Abp Henryk Hoser nałożył na ks. Wojciecha Lemańskiego bezterminowy zakaz pełnienia funkcji kapłańskich  | Palestyński Hamas zabił 11 domniemanych informatorów Izraela  | Na południe od Kijowa wykoleił się pociąg z 20 cysternami z paliwem | Ukraińscy rebelianci zestrzelili dwa dni temu helikopter sił rządowych. Dwaj piloci zginęli
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0