Premier Ewa Kopacz zaapelowała o udział w II turze wyborów | Prezydent Meksyku ogłosił plan walki z przestępczością i zapowiedział reformę policji  | Od początku konfliktu w Donbasie ukraińska służba bezpieczeństwa zakazała wjazdu 83 rosyjskim dziennikarzom  | Przemysł zbrojeniowy musi zadbać o zastąpienie importu - oświadczył prezydent Rosji  | Radosław Sikorski w przyszłym tygodniu przedstawi propozycję powołania nadzwyczajnej komisji sejmowej ds. samorządu | Sławomir Nowak zrzekł się mandatu posła. Zapowiedział, że się odwoła od wyroku 20 tys. zł grzywny za zatajenie drogiego zegarka  | Ukraiński parlament zatwierdził Arsenija Jaceniuka na stanowisku premiera  | Aktor teatralny i filmowy Stanisław Mikulski nie żyje | Rosja zaprzecza, by Władimir Putin zagroził ofensywą podczas rozmowy z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką | Parlament Europejski odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec KE w związku z aferą wokół praktyk podatkowych stosowanych przez Luksemburg
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0