Śmieciarka wjechała w pieszych w centrum Glasgow. Zginęło sześć osób | Za granicą chwalę się polskimi strażakami - powiedziała Ewa Kopacz podczas spotkania opłatkowego w radomskiej straży pożarnej  | Beata Małecka-Libera i Urszula Augustyn zostaną pełnomocniczkami premier w resortach zdrowia i edukacji | Infantka Cristina de Borbon, siostra króla Hiszpanii, ma stanąć przed sądem oskarżona o oszustwa podatkowe | Sąd unieważnił sprzedaż budynków przez sosnowiecką spółdzielnię „Sokolnia” przed czterema laty | Egipska policja zastrzeliła pięciu dżihadystów  | Po rozmowach w Kijowie z Alaksandrem Łukaszenką Petro Poroszenko pochwalił Białoruś za poparcie Ukrainy i zaoferował pośrednictwo w relacjach z UE | Według sondaży, wybory prezydenckie w Tunezji wygrał laicki, umiarkowany kandydat Bedżi Kaid Essebsi  | W wieku 80 lat zmarł na atak serca austriacki piosenkarz i kompozytor Udo Juergens  | Podczas strzelaniny na Florydzie zginął policjant
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0