Zanieczyszczenie atmosfery w Pekinie czy w Delhi przekracza w niektóre dni od ośmiu do dziesięciu razy dopuszczalny poziom  | Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Polska odgrywa bardzo ważną rolę w projekcie europejskiej obrony - powiedział Francois Hollande  | To nie ma być narzędzie socjalne, to jest narzędzie demograficzne, wspierania rodzin w szerszym zakresie - mówi wicepremier | Wyłączanie tajemnicy adwokackiej i dziennikarskiej w określonych przypadkach jest konieczne twierdzi p.o. szefa CBA  |  Polka pokonała już Amerykankę w ubiegłym roku w finale Pucharu Hopmana, nieoficjalnych mistrzostw świata par mieszanych  | W piątek po godz. 17 rozpoczęło się wyjazdowe, dwudniowe posiedzenie klubu PiS w Jachrance pod stolicą. Przemawiał Jarosław Kaczyński | 45 minut trwała telefoniczna rozmowa Beaty Szydło z Jean Claude'em Junckerem. Tematem była środowa debata w KE o Polsce | Bardzo bym chciał, byśmy mieli grad medali - powiedział Andrzej Duda podczas spotkania ze sportowcami w Centrum Olimpijskim | Z programu będą mogły skorzystać także rodziny żyjące za granicą, o ile nie pobierają tam świadczeń - informuje szefowa MRPiPS | Przy okazji uroczystości wręczenia nominacji sędziowskich Andrzej Duda rozmawiał z prezesem TK Andrzejem Rzeplińskim
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0