Lotnictwo USA dokonało zrzutów z bronią i materiałami medycznymi dla Kurdów broniących w Syrii miasta Kobane przed dżihadystami | Chorwacka policja aresztowała burmistrza stolicy kraju pod zarzutem korupcji  | Kometa Siding Spring przeleciała koło Marsa w rekordowo małej odległości 140 tysięcy kilometrów | Siedmiu żołnierzy egipskich zginęło w wybuchu bomby na Synaju  | Według niemieckiego wywiadu, są dowody, że to separatyści zestrzelili malezyjski samolot przy pomocy rosyjskiego systemu antyrakietowego BUK przejętego od żołnierzy ukraińskich | Polska musi być zarządzana nie tylko żelazną, ale także wrażliwą ręką - powiedziała Ewa Kopacz apelując do kobiet o większą aktywność w polityce | Weszła w życie nowela Prawa zamówień publicznych kończąca z dyktatem najniższej ceny  | Według mediów, szwedzkie siły zbrojne poszukują w archipelagu sztokholmskim uszkodzonego rosyjskiego okrętu podwodnego  | Bilans ofiar śmiertelnych burzy śnieżnej na popularnej trasie trekkingowej w Nepalu wzrósł do 43 | Kościół nie może nikogo wykluczać - głosi opublikowane w Watykanie orędzie synodu biskupów. Punkty dotyczące rozwodników i homoseksualistów nie uzyskały większości dwóch trzecich głosów
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0