TK orzekł, że gromadzenie danych osobowych potencjalnych dawców szpiku jest konstytucyjne  | Do 46 wzrosła liczba ofiar tajfunu Rammasun w Chinach | Rząd przyjął projekt informatyzacji postępowań cywilnych | Małgorzata Fuszara została nową pełnomocniczką rządu ds. równego traktowania | Szef CBA zapewnił, że nie ma wątpliwości co do działań w sprawie posła Jana Burego  | Parlament Ukrainy zatwierdził częściową mobilizację  | Sejm przyjął ustawy z tzw. pakietu kolejkowego | Separatyści przekazali czarne skrzynki boeinga malezyjskim ekspertom | Co najmniej 16 osób, w większości żołnierzy, poniosło śmierć a 81 zostało rannych w starciach armii libijskiej z islamistami w Bengazi | Ograniczenie odpowiedzialności SP za szkody wyrządzone przez dziką zwierzynę jest niezgodne z konstytucją - orzekł TK
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0