Były szef CBA Mariusz Kamiński został skazany na 3 lata więzienia oraz zakaz zajmowania stanowisk publicznych na 10 lat za nadużycia prawa przy aferze gruntowej w 2007 r. | Działalność prawdziwie innowacyjna jest obarczona ryzykiem - stwierdziła Ewa Kopacz. Jej zdaniem trzeba umieć zaakceptować ewentualną porażkę | W starciach z separatystami zginął jeden ukraiński żołnierz nie żyje, trzech zostało rannych. Rzecznik Kijowa nie chciał poinformować gdzie doszło do potyczki | Ukraina zaproponowała przedłużenie na kolejny okres zimowego pakietu umowy gazowej z Rosją | Francuski Front Narodowy nie uzyskał większości w żadnym z departamentów  | Polska zremisowała z Irlandią 1:1 w eliminacjach do piłkarskich ME | Żołnierze USA przybędą 20 kwietnia w okolice Lwowa, żeby szkolić ukraińską Gwardię Narodową  | Bronisław Komorowski wziął wraz z innymi zagranicznymi przywódcami udział w marszu w Tunisie przeciwko terroryzmowi  | Msza kończąca Światowe Dni Młodzieży 2016 odbędzie się w Brzegach k. Wieliczki, pozostałe uroczystości z udziałem papieża Franciszka - w Krakowie  | Według niemieckiej agencji dpa kredytodawcy odrzucają przedstawioną przez Grecję propozycję reform jako niejasną i niewiarygodną
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0