20 listopada w Krzyżowej Ewa Kopacz spotka się z Angelą Merkel | Co najmniej 23 osoby zginęły w zamachu bombowym w mieście Gombe w Nigerii; jest wielu rannych | Po fali protestów ustąpił po 27 latach sprawowania władzy prezydent Burkiny Faso Blaise Compaore | Prezydent Ukrainy zaproponował członkom swej partii poparcie kandydatury Arsenija Jaceniuka na stanowisko premiera | Premier Węgier Viktor Orban poinformował, że będą narodowe konsultacje w sprawie podatku od przesyłu danych w Internecie | Licząca 50 pojazdów kolumna z rosyjską pomocą humanitarną dotarła do Ługańska | Przedstawiciele KE, Rosji i Ukraiy podpisali porozumienie określające warunki dostaw gazu do końca marca 2015 r. Ukraina ma spłacić Rosji do końca roku 3,1 mld dol. długu | Doradcą Donalda Tuska ds. polityki zagranicznej będzie Estonka Riina Kionka, a najbliższym współpracownikiem - Piotr Serafin  | Wybory na Ukrainie wygrał Front Ludowy Arsenija Jaceniuka z minimalną przewagą nad Blokiem Petra Poroszenki. Ugrupowanie prezydenta zdobyło jednak więcej miejsc w parlamencie dzięki zwycięstwu w okręgach jednomandatowych | RPO zaskarżyła do TK brak regulacji dopuszczających ubój rytualny
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0