Chcemy dalej współpracować z Bronisławem Komorowskim - mówił szef klubu parlamentarnego PO Rafał Grupiński | Jeden z głównych sponsorów FIFA, Stowarzyszenie Kredytowe "Visa", nalega na szybkie i rzetelne wyjaśnienie zarzutów korupcyjnych | Całą ubiegłoroczną produkcję jabłek udało się zagospodarować, mimo problemów spowodowanych przez rosyjskie embargo | Tajne śledztwo prowadzone w USA i Szwajcarii, dotyczące korupcji w FIFA, trwało od kilku miesięcy | Rosyjska armia koncentruje oddziały wojska w prowizorycznej bazie przy granicy z Ukrainą - informuje agencja Reutera | Czy Wielka Brytania powinna pozostać członkiem Unii Europejskiej? - takie pytanie postawi rząd w Londynie w zapowiedzianym na 2017 rok referendum | Piłkarze Sevilli triumfowali w Lidze Europejskiej pokonując w warszawskim finale Dnipro Dniepropietrowsk 3:2 | Sejm zdecydował o podniesieniu od roku 2016 wydatków obronnych do poziomu 2 proc. PKB | Planowana na środę wizyta prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w Warszawie została odwołana | Szwajcarska policja aresztowała siedmiu wysokich działaczy działaczy FIFA, którym USA zarzucają korupcję. UEFA domaga się przełożenia w tej sytuacji wyborów prezydenta FIFA
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0