Rozwój powinien być efektem inwestycji, które tworzą produkty o wartości dodanej, produkty innowacyjne - podkreśla wicepremier  | Nasi naukowcy są dobrzy w fizyce cząstek elementarnych i wysokiej energii, także w chemii polimerów i matematyce - mówi profesor | Niemieccy dziennikarze niechętnie pozwalają się pouczać w sprawach polityki światowej Polakom - twierdzi komentator FAS Michael Martens  | Falę spekulacji wywołała zapowiedź publikacji we Włoszech jednego dnia, 5 listopada, dwóch książek na temat finansów za Spiżową Bramą | Ewa Kopacz i Beata Szydło znów spotkają się studio tv. Dziś o 20 wezmą udział w debacie ósemki liderów wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych | Dziś o godz. 20 odbędzie się przedwyborcza debata telewizyjna ósemki liderów. Swój udział potwierdziły Ewa Kopacz i Beata Szydło  | Według ekspertów poniedziałkowa debata Kopacz - Szydło nie przyniosła przełomu i nie wpłynie na wynik wyborów | Na 2017 rok przesunięto w stanie Ohio wykonanie kar śmierci  | Rząd Czech zniósł limity wydobycia w kopalniach węgla brunatnego  | Podpisano przedwstępną umowę w sprawie nabycia kopalni Brzeszcze przez Tauron i SRK
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0