W Chinach odnotowano kolejne, największe od 2007 roku spadki na giełdzie  | U wybrzeży Szwecji znaleziono wrak rosyjskiego okrętu podwodnego  | Silne trzęsienie ziemi nawiedziło prowincję Papua w Indonezji | Z powodu pożarów ewakuowano 10 tys. turystów z trzech kempingów na południu Francji | 15 osób zginęło w omyłkowym nalocie koalicji na siły prorządowe w Jemenie | Nie udało się odnaleźć Aleksandra Ostrowskiego, który próbował wrócić na nartach po nieudanym ataku na szczyt Gaszerbrum w Karakorum | Czterech prokuratorów zgłosiło się do konkursu na stanowisko Prokuratora Generalnego  | Sąd uwzględnił zażalenie prokuratury i zastosował areszt wobec 20-latka podejrzanego o dystrybucję dopalacza "mocarz"  | Turcja będzie aktywnie uczestniczyć w atakach lotniczych na Państwo Islamskie | Indyjska policja odparła atak na posterunek policji w Pendżabie. Zginęło 10 osób
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0