Delegacja Komisji Weneckiej znów złoży wizytę w Polsce, a jej celem będzie przygotowanie opinii na temat ustawy o policji | To najszerzej zakrojony tego typu atak w Polsce - zaatakowano 17 banków komercyjnych oraz 230 banków spółdzielczych | Musimy zadbać o to, by środki z innych obszarów trafiały z powrotem do budżetu UE - mówi europoseł z Europejskiej Partii Ludowej  | Według propozycji MRiRW rolnicy będą mogli sprzedawać wytworzoną przez siebie żywność w swoim gospodarstwie rolnym | 7 kwietnia na aukcji w DESA Unicum padł nowy rekord ceny sprzedaży rzeźby w Polsce. Dzieło "Ptak"  zostało odnalezione w USA  | Opracowane ostatnio procedury zostały już sprawdzone podczas wdrażania programu 500 plus - poinformowała szefowa MC  | Należy unikać pochopnych osądów. Takie osoby żyją i cierpią z powodu swego położenia - pisze w adhortacji apostolskiej papież Franciszek  | W nocy z piątku na sobotę padła klacz Amra należąca do Shirley Watts. Klacz przebywała w stadninie w ramach dzierżawy | Koszt wyniesie kilkanaście milionów euro, a samo wystrzelenie to około 30 tys. euro za kilogram, z zależnosci od wyposażenia  | Zalecenia Komisji Weneckiej będą brane pod uwagę, ale w takim zakresie, który jest zgodny z polskim prawem - mówi prezes PiS
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0