Co najmniej 86 osób zginęło w wyniku dwóch eksplozji w stolicy Turcji. Były wymierzone w uczestników pokojowej demonstracji działaczy prokurdyjskich i lewicowych | 17 osób zginęło w wyniku eksplozji butli gazowej w restauracji na wschodzie Chin | Partia Pracujących Kurdystanu ogłosiła tymczasowe zawieszenie broni przed wyborami w Turcji  | 150 tysięcy Niemców protestowało w Berlinie przeciwko planowanej umowie UE-USA o wolnym handlu  | Polacy po raz pierwszy w historii zdobyli złoty medal mistrzostw świata w brydżu sportowym | Poprawiamy naszą strategię walki z Państwem Islamskim - oświadczył Biały Dom | Bawaria zagroziła rządowi Angeli Merkel skargą do TK w sprawie imigrantów  | Lwowska milicja uznała wybuch przed konsulatem RP za akt chuligański  | W Moskwie spadł pierwszy w tym roku śnieg. Do odśnieżania miasta użyto pługów | Zdaniem Andrzeja Dudy kryzys migracyjny to problem całej UE, a nie poszczególnych państw
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0