Po zwycięstwie 3:1 nad Brazylią polscy siatkarze zostali mistrzami świata | Tratwa z nielegalnymi imigrantami zatonęła 50 km od wybrzeży Libii. Ze 100 osób na pokładzie uratowano 55 | Zdaniem Petra Poroszenki ustawy o specjalnym statusie Donbasu złagodziły konflikt na wschodzie Ukrainy | Opanowane przez separatystów rejony zostaną oddzielone od reszty kraju specjalną strefą kontrolowaną przez straż graniczną - poinformował prezydent Ukrainy  | Petro Poroszenko przyznał, że armia jego kraju straciła w walkach ponad 60 proc. sprzętu  | Aszraf Ghani został ogłoszony prezydentem elektem Afganistanu. Wcześniej podpisał porozumienie o podziale władzy ze swoim głównym rywalem Abdullahem Abdullahem | Krewni niemieckich ofiar katastrofy Boeinga 777 złożą pozew przeciwko Ukrainie  | 26 tysięcy osób protestowało w Moskwie przeciwko wojnie na Ukrainie | W poniedziałek prezydent powoła nowy rząd  | Podczas wizyty w Albanii papież zaapelował o niestosowanie przemocy w imię Boga
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0