Ulewy i pierwsze opady śniegu sparaliżowały Bułgarię. 33 tysięcy domów było pozbawionych prądu | Polska będzie gospodarzem mistrzostw Europy siatkarzy w 2017 roku | Z wyborów parlamentarnych wyłączonych zostało 15 okręgach na wschodzie Ukrainy  | W wybuchu samochodu pułapki zginęło na Synaju 30 żołnierzy egipskich. Władze ogłosiły w zagrożonych rejonach półwyspu stan wyjątkowy | W amerykańskiej szkole średniej, niedaleko Seattle, doszło do strzelaniny. Uczeń ranił cztery osoby i popełnił samobójstwo | Trzy rosyjskie banki wniosły do Trybunału Sprawiedliwości UE skargę na objęcie je sankcjami  | Polska odwołała się od wyroku Trybunału w Strasburgu w sprawie więzień CIA  | Usterka techniczna samolotu opóźniła powrót Ewy Kopacz ze szczytu w Brukseli  | To nieprawda, że Rosja chce odbudować imperium - oświadczył Władimir Putin | Sąd oddalił skargę chińskiej firmy, która przegrała przetarg na budowę bloku energetycznego w Turowie
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0