Parlament Niemiec znaczną większością głosów zatwierdził przedłużenie programu pomocy finansowej dla Grecji | Rosyjski minister energetyki oświadczył, że Ukraina powinna przekazać płatność za gaz natychmiast, aby nie doszło do wstrzymania dostaw | Hiszpańska policja zatrzymała osiem osób oskarżonych o walkę w Donbasie w szeregach prorosyjskich separatystów | W wieku 93 lat zmarł Bogdan Tomaszewski, słynny dziennikarz sportowy, autor książek i scenariuszy filmowych  | 15 osób zaginęło po wywróceniu się łodzi z nielegalnymi imigrantami u wybrzeży Makau  | Obie strony konfliktu w Donbasie poinformowały o rozpoczęciu wycofywania ciężkiego uzbrojenia z linii frontu | W serii samobójczych zamachów bombowych zginęło 36 mieszkańców północno-zachodniej Nigerii | Polska zamierza przygotować do stu instruktorów do szkolenia ukraińskich podoficerów - poinformował szef MON | Marszałkowie 12 województw poparli plan restrukturyzacji Przewozów Regionalnych | UE wezwała Rosję do uwolnienia ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko ze względów humanitarnych
 
 
 
 

Artur Zasada, Grupa Europejskiej Partii LudowejZ wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Ma za sobą doświadczenie samorządowe. W 2009 roku do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PO z okręgu gorzowskiego. Jest członkiem Komisji ds. Transportu i Turystyki. Zasiada też w delegacji do spraw stosunków z Irakiem.

W 1990 roku, po przekształceniu Milicji Obywatelskiej w policję, wstąpił do służby. Przepracował cztery lata, zakończył służbę jako funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Do polityki wrócił po opuszczeniu szeregów policji. W latach 90. był członkiem ZChN, gdzie współpracował głównie z politykami z Gorzowa, m.in. z Kazimierzem Marcinkiewiczem, Markiem Jurkiem i Markiem Surmaczem. Po utworzeniu PiS wstąpił do tej partii wspólnie z kolegami z ZChN. Na przełomie 2003 i 2004 roku zrezygnował jednak z członkostwa w PiS i dołączył do Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku, startując z listy tej partii, został wybrany do zielonogórskiej rady miasta.

W swojej pracy zawodowej miał krótki epizod ministerialny: był pracownikiem resortu łączności, który został zlikwidowany za rządów premiera Jerzego Buzka.

Po powrocie z Warszawy przez kilka lat pracował na kierowniczym stanowisku na Poczcie Polskiej w Zielonej Górze. Przez pewien czas prowadził także działalność gospodarczą.

Jest miłośnikiem mocnego rocka, amatorsko trenuje boks. Ponadto jest instruktorem strzelectwa sportowego i pasjonatem internetowej gry Hattrick.

http://www.arturzasada.pl/


Projekt otrzymał finansowanie z Parlamentu Europejskiego

ver 1.1.0